piątek, 22 maja 2015

8. Simply Life

Oceniająca: Abi
Tytuł: "Simply Life"
Autor:Agata Agata

1.Pierwsze wrażenie.
Szablon jest bardzo zadbany, wszystkie dodatki schludnie uporządkowane. Trochę brakuje mi zakładek, jednak nie odejmuje za to punktów, gdyż nie to jest istotne w dobrym opowiadaniu. Najważniejsze, że jest spis treści i na dodatek umieściłaś popularne posty, które również są ułatwieniem w poruszaniu się po blogu. Czcionka jest widoczna i przyjemna dla oka. Jedynie co mi nie pasuje, to ułożenie bloga, jednak myślę, że jest to spowodowane przyzwyczajeniem do innego ułożenia.
Punkty: 10/10

Treść.

Przedstawienie postaci.
Opisanych bohaterów niestety nie znajdziemy u Ciebie, ani w zakładce, ani w tekście. Z żalem przyznaje za to minusowe punkty. Opisów miejsc również nie ma, a z samych dialogów nie możemy się dowiedzieć dokładnie jak wygląda dana sytuacja/miejsce.
Punkty: 4/10

Opisy.
Opisów wiele nie przeczytałam, właściwie rozdziały składają się z prawie samych dialogów. To nie dobrze. Mówi się, że opisy w opowiadaniach powinny przeważać w tekście, jednak ja osobiście lubię, kiedy jest po równo tego i dialogów. Niestety u Ciebie tego nie znalazłam. Zaś same dialogi często są krótki i nawet z nich ciężko dowiedzieć się jak autorka, czyli Ty, widzisz dane miejsce, bądź sytuacje. A jednak opowiadanie, jak sama nazwa wskazuje polega na opowiadaniu, tak więc opowiadaj nam jak najwięcej.
Punkty: 5/10


Fabuła.
Historia pędzi jak gdyby była przez kogoś goniona. Moim zdaniem to wszystko za szybko idzie, a to nie fajne. Tym bardziej, że masz cudowny pomysł na fabułę. UWIELBIAM, kiedy opowiadania mają podobną tematykę do takiej jaką wymyśliłaś. Takie opowiadania czytam, często nawet pomimo dużej ilość błędów w zdaniach, więc tym na pewno dorobiłaś sobie więcej punktów u mnie, ale niestety muszę dać minusowe za szybki bieg zdarzeń.
Punkty: 8/10

Poprawność.

Orografia.
Błędów ortograficznych nie znalazłam, jedynie te interpunkcyjne, o których możesz poczytać niżej. Jednak w tym podrozdziale, by było przejrzyściej przyczepie się dialogów.
"- Jestem Zayn. - oznajmił."
W tym przypadku, kropka na końcu wypowiedzi bohatera jest niepoprawna. Dlaczego? Ponieważ, narracja odnosi się do wypowiedzi bohatera, gdy było na odwrót, jednak nie jest, wtedy mogłabyś zakończyć ją kropeczką.
Punkty: 9/10

Zasób słownictwa. 
Używasz normalnego, ale ładnego słownictwa. Widać różnicę między pierwszymi rozdziałami, a ostatnimi i to bardzo dobrze, ponieważ znaczy to, że się bardzo szybko uczysz i masz talent.
Punkty: 7/10


Interpunkcja.
Ogólnie zdania są krótkie i trudno znaleźć u Ciebie zdanie złożone, oddzielone przecinkiem. Może "trudno" to za mocno powiedziane, ale przeważają jednak zdania krótkie.
"Śniadanie , dziwna uwaga Sel przed szkołą , reakcja Katie na lunchu gdy jej powiedziałam że się wyprowadzam , rozwalona twarz Codiego , pożegnanie , pożar , krzyki i ciemność ."
Pamiętaj, że spacji nie stawiamy przed i po przecinku, a jedynie za nim.
Czyli:
"Śniadanie, dziwna uwaga Sel przed szkołą, reakcja Katie na lunchu gdy jej powiedziałam że się wyprowadzam, rozwalona twarz Codiego, pożegnanie, pożar, krzyki i ciemność ."
Dodatkowo, przecinki stawiamy przed "gdy", "kiedy", "że", więc posłużę się tym samym zdaniem:
"Śniadanie, dziwna uwaga Sel przed szkołą, reakcja Katie na lunchu. gdy jej powiedziałam, że się wyprowadzam, rozwalona twarz Codiego, pożegnanie, pożar, krzyki i ciemność ."
Punkty: 7/10

Dodatki.
Do rozdziałów wstawiasz gify i obrazki, jednakże uważam, że często jest ich zbyt wiele. Musisz się zastanowić zawsze i wybrać jaki będzie najlepiej odpowiedni do danego rozdziału, a niekiedy z niektórych po prostu zrezygnować i zostawić na następny raz.
Punkty: 3/5

Podsumowanie:
Otrzymujesz 53 punkty, co równa się ocenie dobrej.
Streszczając:
-pamiętaj o przecinkach
-staraj się pisać więcej zdań złożonych
-postaraj się pisać więcej opisów w rozdziałach
-pisz dalej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Szablon wykonała Sasame Ka dla Zaczarowane Szablony